Ulaşım

Tiyatro Medresesi, Kayserdağı Mevkii, Şirince, Selçuk – İZMİR

Selçuk’ a Nasıl Gelebilirsiniz?

Bulunduğunuz yerden Selçuk’ a giden otobüs firmaları olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer otobüsle İzmir’ e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’ a her 40 dakikada bir minibüs var. Dikkat, istisnalar dışında Kuşadası, Didim ve Bodrum’a giden otobüsler çevre yolunu tercih ettikleri için Selçuk’a uğramıyor.

Yaz sezonu için Haziran’dan itibaren ilk otobüs 7:20′de, son minibüs 21:30′da.

Ekim’den itibaren kış sezonu için ilk otobüs 7:40′da, son minibüs 18:30′da

Yine de güncel minibüs saatleri için Selçuk Otogarından şu numarayı aramanızı ve bilgi almanızı tavsiye ederiz: 0232 892 39 79 (Selçuk-Efes Kooperatifi). İzmir-Selçuk arası çalışan otobüslerin ücreti 10 TL civarı.

Bulunduğunuz yere göre, Selçuk’ a giden anahat trenleri icin; bu sayfadan bilgi alabilirsiniz. Selçuk tren istasyonunun telefonu: 0232 892 60 06

Medrese’ye gelme için tercih etmeniz gereken hava limanı, İzmir Adnan Menderes.

Havaalanından trenle Selçuk’a ulaşabilirsiniz. Tren yaklaşık 1 saatte Selçuk’ta oluyor. Ücreti 5TL civarı. Tren saatleri hakkında bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz Sözgen Turizm rezervasyon yaparsanız sizi havaalanı çıkışından alıp diğer yolcularla birlikte Selçuk’a 18TL’ye bırakıyor. İndirim için rezervasyon sırasında Tiyatro Medresesi misafiri olduğunuzu söylemeniz yeterli. Sözgen Turizm tel: 0256 6181103

Selçuk’a Havaş ve muadili servisler de mevcut. Havaş 25TL. Sefer tarifesi şurada.

Atlas Global hava yolunun Selçuk’a ücretsiz servisi olduğunu da belirtelim.

İzmir’ e geldikten sonra, İzmir-Aydın otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşırsınız. Torbalı gişelerini yaklaşık 20 km geçtikten sonra Selçuk gişelerine ve Selçuk yoluna ulaşırsınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz yaklaşık 200 metre ileride solda Şirince yoluna ulaşabilirsiniz. (Şirince tabelasını da görebilirsiniz.)

Şirince ve Tiyatro Medresesi’ne Varış (ve Medrese’den Dönüş)

Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:00′de. İkincisi 7:20′de. 7:00′den 10:00′a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Daha sonra 10:00′dan 17:00′e kadar her 30 dakikada bir minibüs var. 17:00’den kışın (1 Ekim – 30 Mart arası) 17:40’a kadar, baharda (1 Nisan – 30 Mayıs arası) 19:40’a kadar, yazın (1 Haziran – 30 Eylül arası) 20:40’a kadar her 20 dakikada bir var. Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 3,5 lira.

Şirince’den Selçuk’a dönüş saatlerini hesaplamak için her mevsim geçerli olacak şekilde Selçuk-Şirince seferi yapan ilk ve son minibüs saatine 40 dakika ekleyin.

Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 70 lira. Taksiler çoğu zaman Şirince’ye geldikten sonra Medrese’ye varmak için kalan yolu bozuk olduğu gerekçesiyle gelmek istemiyorlar. Baştan ona göre pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

Şirince ile Tiyatro Medresesi arası 800 m. Yürüme mesafesinde. Yol boyunca tabelalar var. Valizinizi girişteki Yorgo Restoran’a bırakırsanız 7 dakikada Medrese’desiniz . Merak etmeyin biz valizinizi diğer katılımcılarınkiyle birlikte bir-iki saat içinde Medrese’ye getirmiş oluruz.

Hava alanına gidecek olanlar için tavsiyemiz, eğer özel araçları yoksa uçuş saatlerini belirlerken çalışma bitiş saatine en az 4 saat koymaları.

Görüşmek üzere…