Mini Atölye: Hafıza olarak Beden

Julia Filippo

1 Eylül 2018 – 14:00

Bu atölye, temelde katılımcıların bireysel deneyimlerine dayanarak, sahne için farklı yaratım yollarını araştırmaktadır. Katılımcıların bilgisi ile oyuncu Julia Filippo’nun profesyonel gelişim sürecinde edindiği rotalar, araçlar ve referanslar arasında yaratıcı bir diyalog öngörmektedir.

Julia Filippo İtalya’da doğdu. Oyuncu, müziyen ve eğitmendir. Lecoq metodunu takip eden ve fiziksel tiyatronun farklı teknikleri – vokal eğitim ve dans – üzerine çalışan önemli yönetmenlerin performans ve yönetmenlik atölyelerine katılmıştır. Ayrıca, Danimarka’daki Nordisk Teater Laboratorium oyuncularıyla birlikte Theatre Laboratory ve Theatre Anthropology‘de eğitim almış ve oyunculuk yapmıştır. Hidden Theater, Living Theatre ve Pontedera Theatre gibi grupların yanı sıra, İtalya ve Avrupa’da irili ufaklı pek çok prodüksiyonda yer almış, Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Orta ve Güney Amerika, Malezya, Japonya ve Singapur’da turnelere katılmıştır. Itìnera ile birlikte metaMORPHEOsis isimli gösteriyi hazırlamış (İtalya’da prömiyer, Güney Amerika’da turne yapmış), Knots. Rules to be Happily Unhappy ve Swings of Love isimli son performanslarını çalışmıştır.

itinerateatro.com/eng/artists/julia-filippo

6 gün, 11 ülke, 14 oyun...

Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz MonoFest, Brezilya, Kolombiya, ABD, Mısır, Danimarka, İtalya, Polonya, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye'den konuklarıyla size eşsiz bir tiyatro deneyimi vaat ediyor.

Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 6 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa bir ya da birkaç geceliğine de misafirimiz olarak Medrese’nin ve MonoFest’18’in havasını soluyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek kaydolmak.

9 Ağustos'a dek sürecek erken kayıt indirimlerinin yanı sıra öğrencilere ve daha önceden Medrese'de bir kampa katılmış dostlarımıza (5 ya da 6 gün festivali takip etmek istemeleri durumunda) indirimler uyguladık. Tüm tiyatroseverlerin bu deneyimi yaşamaları ve katkıda bulunmaları tek temennimiz.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabileceksiniz, önceden kayıt olmanıza veya rezervasyon yapmanıza gerek yok.

MonoFest’18’de görüşmek dileğiyle…

Sizi MonoFest'18'de Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.

Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz: Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.

Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.

Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…