Ve İnsanlar Şarkı Söylüyor. Resital

31 Ağustos 2018 – 21:00

Bu performans, artık var olmayan bir dünyaya ait bir deneyim. İnsanların yaşayan kültüründen silinmiş, çoğunlukla unutulmuş olan sözlü geleneğin müzikal alanına ait bir deneyim. Tıpkı bu alanı yaratmış olan insanlığın çeşitliliği gibi kaybolmuş: büyük oranda tektipleştirilmiş ve tüketim kültürünün değerleriyle dümdüz edilmiş. Sadece bir konser değil o halde, o insani ve sesli dünyanın yeniden belirmesi, anlık da olsa yaşaması için bir çaba. Ve bu dünyayı hatırlatarak, “İtalya’nın tarihsel açıdan çok farklı bir tarzda ortaya koyduğu, erkek ve kadın olmanın türlü yollarına” ait anıları da uyandırıyor.

“İtalya’yı mahvolmuş ve yok olmuş gördüğümüz bir tür kabus gibiydi bu. Şimdi bu kabustan uyanırken ve etrafımıza bakarken, yapacak hiçbir şey kalmadığının farkına varıyoruz.” (P.P. Pasolini)

theworkcenter.org

E Il Popola Canta. Recital

Open Program of the Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards, İtalya

İcra eden: Felicita Marcelli (İtalya)
Fotoğraf: Veronica Croccia

İtalyanca; Türkçe ve İngilizce üstyazılı, 60′

Oğuz Atay Salonu

Kültür için Alan Proje Konsorsiyumu’nun değerli katkılarıyla.

6 gün, 11 ülke, 14 oyun...

Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz MonoFest, Brezilya, Kolombiya, ABD, Mısır, Danimarka, İtalya, Polonya, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye'den konuklarıyla size eşsiz bir tiyatro deneyimi vaat ediyor.

Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 6 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa bir ya da birkaç geceliğine de misafirimiz olarak Medrese’nin ve MonoFest’18’in havasını soluyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek kaydolmak.

9 Ağustos'a dek sürecek erken kayıt indirimlerinin yanı sıra öğrencilere ve daha önceden Medrese'de bir kampa katılmış dostlarımıza (5 ya da 6 gün festivali takip etmek istemeleri durumunda) indirimler uyguladık. Tüm tiyatroseverlerin bu deneyimi yaşamaları ve katkıda bulunmaları tek temennimiz.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabileceksiniz, önceden kayıt olmanıza veya rezervasyon yapmanıza gerek yok.

MonoFest’18’de görüşmek dileğiyle…

Sizi MonoFest'18'de Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.

Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz: Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.

Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.

Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…