Christina’yla Uç

31 Ağustos 2018 – 23:00

Christina her zaman yalnızdır; bebekken beşikten düşmüş, fasulye şeklinde jöleli şekerleri ve uçakları sever, Łajka’ya ve tehlikeli adamlara bayılır, dünyayı kurtarabileceğine inanır. Amaçlarına ulaşmak için durmaksızın çalışır. Sorun şu ki, kimse onu ciddiye almaz. Bu tatlı kadın dünyaya karşı savaşını kazanmak için nereye kadar gidebilir? Bu küçük muhasebecinin bombayı patlatacak kadar becerikli olduğuna inanabilir miyiz? Yoksa önce komünist sonra da kapitalist Polonya’daki hayatından komik ve dokunaklı hikayeler anlatarak bizi işletiyor olabilir mi? Kendimiz için tehlike çanlarını ne zaman çalmalıyız?

Aldona Jankowska, Christina rolüyle, 2013 yılında “Katowice Komedi Karnavalı Seyirci Ödülü”nü aldı. Aldona büyük bir mizah gücüyle Christina’nın hayatındaki farklı karakterlere bürünüyor: dindar bir anne, Sovyet teknik düşüncesine aşık bir baba, Oscar – şirketlerdeki işlerde ezilen bir arkadaş, sokakta yemek satan bir sevgili veya internet sörfçücü sahtekar Dave ve hatta uzaydaki ilk köpek Łajka.

Fly with Christina

Teatr Kwadrat, Polonya

Yapımcı: Henryk Pasiut Kancelaria Artystyczna FARO
Yönetmen: Andrzej Sadowski
Yönetmen yardımcısı: Elżbieta Depta
Oyuncu: Aldona Jankowska
Oyuncu asistanı: Alicja Cembrowska
Oyun tasarımı: Aldona Jankowska, Elżbieta Depta
Metin: Agnieszka Kasprzyk
İngilizce çeviri: Kamila Jansen
Şarkı sözleri çevirisi: Adam Hadi
Müzik: Helge Iberg
Şarkı sözleri: Rafał Dziwisz
Kostüm: Małgorzata Zwolińska
Ses danışmanı: Grażyna Naszkiewicz- Smukalska
Koreograf: Ewa Kaim
Işık ve Ses: Leszek Odzieniec

İngilizce; Türkçe üstyazılı, 60′

Amfitiyatro

6 gün, 11 ülke, 14 oyun...

Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz MonoFest, Brezilya, Kolombiya, ABD, Mısır, Danimarka, İtalya, Polonya, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye'den konuklarıyla size eşsiz bir tiyatro deneyimi vaat ediyor.

Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 6 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa bir ya da birkaç geceliğine de misafirimiz olarak Medrese’nin ve MonoFest’18’in havasını soluyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek kaydolmak.

9 Ağustos'a dek sürecek erken kayıt indirimlerinin yanı sıra öğrencilere ve daha önceden Medrese'de bir kampa katılmış dostlarımıza (5 ya da 6 gün festivali takip etmek istemeleri durumunda) indirimler uyguladık. Tüm tiyatroseverlerin bu deneyimi yaşamaları ve katkıda bulunmaları tek temennimiz.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabileceksiniz, önceden kayıt olmanıza veya rezervasyon yapmanıza gerek yok.

MonoFest’18’de görüşmek dileğiyle…

Sizi MonoFest'18'de Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.

Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz: Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.

Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.

Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…