Her Şey Masada

Everything On The Table
1 Eylül Cuma – 21:00

Henry Chinaski, babasının tabutu başında otururken, o uzun itiraf gecesinin yaklaşmakta olduğunun farkında değildir. Ki bu itiraf, kişisel hayatına dair bir öz değerlendirmeye dönüşecektir. Yaşayan bir ölüye, kendini arayan birine dair bir öz değerlendirme. Fakat Henry’nin karakterini tetikleyecek olan o şey nedir? Kurallar dayatan o “sistem” tarafından yutulmadan önce rüyalarında onu izleyen o adam kimdir? Ve hayattan kolayca vazgeçtiğinizde, uyanış mümkün müdür?

Charles Bukowski’nin metinlerine dayanan oyun, ilk kez 2016 yılında, Makedonya’nın Bitola kentinde düzenlenen VIII. Uluslararası Monodrama Festivali’nde gösterilmiştir. 2016-2017 yıllarında, Arnavutluk, Makedonya, Kosova ve Sırbistan’da düzenlenen uluslararası monodrama festivallerinde “En İyi Oyun” ve “En İyi Oyuncu” ödüllerine layık görülmüştür.

Türkçe üstyazıda kullanılan çeviri için Tanya Arısoy’a teşekkürler.

sfumato.info/en/

Everything On The Table 
Theatre Laboratory Sfumato, Bulgaristan

Yazan: Charles Bukowski
Oynayan: Vasil Duev
Uyarlayan ve Yöneten: Ana Bateva
Müzik: Stefan Zdraveski
Fotoğraf: Nake Batev

Bulgarca; Türkçe ve İngilizce üstyazılı
60 dk.

Oğuz Atay Salonu

MonoFest’17’de sizleri Tiyatro Medresesi yapımı 4 oyun dahil, 8 ülkeden 15 farklı oyun, kısa monodrama performansları ve herkesin katılımına açık 2 mini atölye ile yoğun bir tiyatro deneyimi bekliyor.

Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 6 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa bir ya da birkaç geceliğine de misafirimiz olarak Medrese’nin ve MonoFest’17’nin havasını soluyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek kaydolmak.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabileceksiniz, önceden kayıt olmanıza veya rezervasyon yapmanıza gerek yok.

MonoFest’17’de görüşmek dileğiyle…

MonoFest’16’ya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizi Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…