Dans Edelim mi?

Shall We Dance?

30 Ağustos Çarşamba – 21:00

Aithan Harrari’nin emsalsiz bir mesleği var; İsrail halk dansları üretmek. Bir akşam, meşhur bir dans hocasını ikame etmesi istendiğinde, yenilikçi bir halk dansı yaratmak ve böylece popüler dans dünyasındaki yerini yükseltmek için bu şansı kullanır. O akşam ilham kaynaklarını – İsrail Ordusu’nda askerlik yaparken, genç bir adam olarak yaşadığı tecrübeleri – ifşa eder. Dans tam anlamıyla zirveye ulaşır ve Aithan başarının tatlı kokusunu içine çeker. Ama tam da o anda, anıları kendisini ele geçirecek denli canlanır ve dans şölenini gölgeler.

Oyun ilk kez 2010 yılında Kudüs’te düzenlenen Center Stage festivalinde gösterilmiş ve “En İyi Oyun,” “En İyi Metin” ve “En İyi Oyuncu” ödülleri almıştır. O tarihten bu yana, 2016 yılında düzenlenen 10. Thespis Festivali dahil olmak üzere, pek çok uluslararası festivalde gösterilmiştir.

Shall We Dance?
Home Made Ensemble, İsrail

Yazan, Oynayan ve Yöneten: Yoav Bartel
Koreograf & Yönetmen: Abigail Rubin
Müzik danışmanı: Yehezkel Raz
Fotoğraf: Oren Shkedy

İbranice; Türkçe ve İngilizce üstyazılı
60 dk.

Oğuz Atay Salonu

İsrail Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla.

Tiyatro Medresesi yapımı 3 oyunun yanı sıra Türkiye’den 2, 8 ülkeden 10 performansın yer alacağı MonoFest’17, 6 gün boyunca 15 oyun, kısa monodrama performansları ve herkesin katılımına açık 2 mini atölye ile size yoğun bir tiyatro deneyimi vaat ediyor.

Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 6 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa bir ya da birkaç geceliğine de misafirimiz olarak Medrese’nin ve MonoFest’17’nin havasını soluyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek kaydolmak.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabileceksiniz, önceden kayıt olmanıza veya rezervasyon yapmanıza gerek yok.

MonoFest’17’de görüşmek dileğiyle…

MonoFest’16’ya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizi Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…