Teatrallik

27 Ağustos 2016 – 17:00

Bernard Marie-Koltes, Łukasz Ripper ve Michał Walczak’ın dramatik metinlerinden esinlenen oyun, kendi geleneklerine şüphe ve ironi ile yaklaşan bir tiyatro anlayışını sahneye taşıyor.

Theatricality

Yazan: Stanisław Miedziewski & Mateusz Nowak
Oynayan: Mateusz Nowak
Yöneten: Stanisław Miedziewski
Ses Yönetmeni: Maciej Sierosławski
Polonya

35 dk. sürer.
Lehçe; Türkçe Üstyazılı

Salon

Lublin Kent Yönetimi’nin değerli katkılarıyla.

MonoFest’16’da Medrese yapımı 4 oyunun yanı sıra 7 ülkeden 10 farklı oyun sizleri bekliyor. Dileğimiz sizi festival boyunca Medrese’de ağırlamak. Böylece tüm oyunları takip edebilecek, oyun sonrası sohbetlere dahil olabilecek, mini atölyelere katılabilecek, festival boyunca Medrese’de konaklayacak tüm sanatçılarla ve seyircilerle tanışma şansı bulabileceksiniz.

Takviminiz festivali 5 gün boyunca takip etmenize izin vermiyorsa 1 ya da 2 geceliğine de misafirimiz olabilirsiniz.

Kapımız Medrese’de konaklamayı tercih etmeyip sadece oyun izlemeye gelecek seyircilerimize de açık tabii ki. Biletleri oyun günü kapıda bulabilir, dilerseniz tek bir oyuna bilet almak yerine indirimli kombine biletlerimizden edinebilirsiniz.

MonoFest’16’da görüşmek dileğiyle…

MonoFest’16’ya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizi Medrese’de konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…