Yeni Bir Festival: MedFest’19

Tiyatro Medresesi’nin güzelliğini ve olanaklarını dünyanın pek çok ülkesinden gelen oyuncularla ve Türkiye seyircisiyle paylaşmamıza imkan veren Uluslararası Monodrama Festivali, MonoFest’i dördüncü kez düzenlemiş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.

Oyunlar, atölyeler ve fuayelerle dopdolu geçen festival günlerini unutulmaz kılan, sadece birbirinden değerli eserler değildi. Oyuncular ve seyirciler arasında, yemek sırasında ya da avluda gerçekleşen, Medrese’ye özgü o hakiki buluşmalar da seyrettiğimiz oyunlar kadar değerliydi. Bu tür buluşmaların ve karşılaşmaların, sanatsal üretimleri destekleme bakımından, Medrese’nin kuruluş amacına hizmet ettiğine inanıyoruz.

Bu düşünceyle, 2019 yılında beşinci kez düzenlemeyi planladığımız festivalin kapsamını genişletiyoruz.

Öncelikle, 13-16 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz ve artık MonoFest değil, MedFest olarak adlandıracağımız festivali, sadece monodrama örnekleriyle sınırlandırmadık.

Ve MedFest’e yeni bir bölüm ekledik. Henüz provası devam eden sahne eserleri bu seneki festivalin en önemli ve merakla beklenen gösterimleri olacak.

Hatta henüz sadece bir fikir halindeki sahne eserleri Medrese’de çalışılacak ve festivalde prova gösterimleri gerçekleşecek. Medrese’nin salonlarında ve ilham verici ortamında çalışılarak ve Medrese’de bulunan diğer sanatçılarla paylaşılarak üretilecek prova eserlerinin yer alacağı MedFest’in böylece eşsiz bir teatral deneyime dönüşeceğine inanıyoruz.

Festival programını yakında sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olacağız.

Medrese’de görüşmek dileğiyle!