Temel Oyunculuk Yaz Okulu:
Doğaçlama ve Oyun

Doğu Can’ın yürütücülüğünü yapacağı atölyede hem tiyatroya yeni başlayan hem de deneyimli oyuncularla temel doğaçlama tekniklerinin çalışılması hedeflenmektedir. Oyuncunun doğaçlamayı sadece metin düzleminde değil, yaratımının her alanında nasıl etkin kılabileceği sorusu etrafında şekillenen atölyede, hareket, ses ve metin doğaçlamaları çalışmaların ana eksenini oluşturacaktır. Bu çalışmalarla oyuncunun oyun motorunu keşfetmesi ve verilen bir tema üzerinden oyun üretebilmesi hedeflenmektedir.

Atölye başlıkları

  • Doğaçlama teknikleri
  • Oyun motorunun keşfi
  • Sahnede Etki-Tepki
  • Sahnede mevcudiyet
  • Oyun kurma/üretme
  • Sahnede karakter yaratma

Doğu Can

1986 yılında Balıkesir’de doğdu. 2010 yılnda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden lisans derecesiyle mezun oldu. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi Felsefe ve Toplumsal Düşünce yüksek lisans programında öğrenim görmekte. 2004 yında girdiği İTÜ Sahnesi’ndeki oyunculuk ve yönetmenlik deneyiminden sonra, tiyatroya 2010 senesinden beri Seyyar Sahne ve Tesahne’de oyunculuk ve yönetmenlik yaparak devam etmekte. 2013 senesinden beri ise Tiyatro Medresesi’nde liselilerle yapılan tiyatro kamplarını yönetmekte.

29 Temmuz öğle vakti Medrese’ye varış.
Akşam 17:00 – 20:00 arası tanışma ve oyunlar, atölyenin gidişatına dair bilgilendirme.
30 Temmuz – 4 Ağustos arası her gün ortalama 7 saat çalışma.
Son gün 5 Ağustos 9:00-12:30 arası kapanış ve feedback
Tiyatro Medresesi’nden ayrılış.

Kamp Tarihi:  29 Temmuz 2017 –  5 Ağustos 2017
İndirimli Erken Kayıt Son Tarihi:  15 Mayıs 2017
Son Başvuru Tarihi:  22 Temmuz 2017

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Oyun oynamaya ve doğaçlamaya ilgi duyan herkes… Bu atölyeye başvurmak için tecrübe şartı yoktur.

GELİRKEN…

Katılımcıların hareket çalışmaları için rahat hareket edebilecekleri, mümkünse baskısız siyah tayt ve tişört getirmeleri beklenmektedir.

Kontenjan:  16 kişi

(Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil)

15 Mayıs öncesi kesin kaydını tamamlayanlara: 995 TL

15 Mayıs sonrası kayıtlarda: 1105 TL

Yeni Başlayanlar için Oyunculuk Okulunun,
2 modülüne katılanlara toplamda 150TL,
3 modülüne katılanlara toplamda 325TL,
4 modülüne katılanlara toplamda 525TL,
5 modülüne katılanlara toplamda 750TL,
6 modülüne katılanlara toplamda 1000TL
burs sağlanacaktır.

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…