Defne Suman’la Shadow Yoga

Doğa içinde, yogaya özgü ilkeleri de hayatımıza dahil edebileceğimiz bir ortamda çalışmanın beden, can, zihin ve yaratıcılık üzerindeki etkilerini birebir gözleme imkanına sahip olacağız.

Hatha Yoga’nın alt dallarından biri olan Shadow Yoga sisteminde en az bir yıllık eğitimi tamamlamış öğrencilerin katılacağı bir yoga çalışması yapacağız. Uygulama, teori, felsefe ve  hayat ve insan ilişkilerinin yoga bakış açısından ele alınışı üzerinde duracağımız konulardan bir kaçı. Bu kamp, aynı serileri çalışan öğrencilerin hareket ve düşünce yapılarına derinlik ve incelik kazandırmak amacını da taşımaktadır. Doğa içinde, yogaya özgü ilkeleri de hayatımıza dahil edebileceğimiz bir ortamda çalışmanın beden, can, zihin ve yaratıcılık üzerindeki etkilerini birebir gözleme imkanına sahip olacağız.

Defne Suman

Defne Suman Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra hayatını Hatha Yoga öğrenme ve bilgilerini aktarma rotasında yürütmeye karar verdi. 2003 yılından beri dünyanın pek çok yerinde yoga dersleri verdi. Ustası Zhander Remete’nin yarattığı Shadow Yoga sisteminin Türkiye’deki öğretmenidir. Yoga, maneviyat, toplum ve psikoloji üzerine yazdığı Mavi Orman ve sevilerek okunan Saklambaç ile Emanet Zaman isimli iki de romanı bulunmaktadır.

18 Mayıs öğleden sonra Medrese’ye varış

18 Mayıs 17:00-19:00’de ilk çalışma

19-20 Mayıs günlerinde

8:00-11:00 arası Sabah çalışması
16:00-19:00 Akşam çalışması

21 Mayıs
8:00-11:00 Sabah çalışması

ve Medrese’den ayrılış

Kamp Tarihi: 18 Mayıs 2017 – 21 Mayıs 2017

İndirimli Erken Kayıt Tarihi: 1 Nisan 2017

Başvurularımız kapandığı için formu web sitemizden kaldırdık. Yine de son dakika başvuruları için bize info@tiyatromedresesi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Kontenjan: 30 kişi

Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil: 575 TL

1 Nisan’a kadar kayıt yaptırana: 525 TL

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Shadow Yoga’nın en az bir prelüdünü bilen ve Defne Suman’la çalışmış herkes.

Başka sistemlerden gelen yoga öğrencileri katılım koşulları için Defne Suman’a info@defnesumanyoga.com adresinden ulaşabilirler.

Yanınızda yoga matı getiriniz.

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…