16 - 18 Haziran 2017

Yaratıcılık Atölyesi

Yaratıcılık Atölyesi uygulayarak ve deneyerek öğrenilen bir çalışma ortamı. Bu çalışma yöntemi doğruca hayal gücünüzün kaynağına gidebilmeniz, yaratıcı bloklarınızı kaldırabilmeniz ve olumsuz düşünceleri aşabilmeniz için öneriliyor. Atölyedeki alıştırmalar, teknikler ve eğitmen paylaşımları sizin atölyede öğrendiklerinizi gündelik yaşamınızda da uygulayabilmenizi sağlamaya yönelik olarak tasarlanıyor.

  • Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü canlandıracak pratik teknikler
  • Sahip olduğunuz doğuştan gelen yaratıcılıkla iletişime geçme
  • Yaratıcılığı bir yaşam biçimi olarak benimseme
  • Çevrenizdeki her şeyden ilham alma
  • Yaratıcı blokların üstesinden gelme ve başarısızlık korkusunu yenme
  • Yaratıcı işlere hayatınızda yer açma
  • Merakınızı canlı tutma
  • Farklı ortam ve durumlarda yaratıcı olabilme
  • Hayal gücü ve anılarla çalışma
  • Yaratıcılığı gündelik bir pratik haline getirme

Nurten Meriçer

1962, İstanbul doğumludur. 1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1986 yılında University of West Georgia’da MBA derecesi almıştır.

1986-2006 yılları arasındaki profesyonel çalışma hayatında Şişe ve Cam Fabrikaları, NCR, Ege Seramik, Doğuş Grubu, AVRASYAcom, ISTCOM A.Ş gibi bir çok köklü kurumun Pazarlama, İnsan Kaynakları departmanlarında Yönetici sıfatıyla görev almış ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2007 yılından bu yana insan kaynakları değerlendirme ve gelişimi; yaratıcı endüstrilerde proje geliştirme, yönetim ve finansmanı; yetenek ve performans koçluğu, etkinlik yönetimi alanlarında danışmanlık ve yapım hizmeti vermekte olan Solo Projeler Danışmanlık (34solo) şirketinin sahibidir. 34solo bünyesinde özel sektörde ve kamuda pek çok yerli ve yabancı kuruluşa danışmanlık yapmıştır. 2012 yılında Hollanda Tasarım Moda Mimarlık Masası İstanbul Direktörlüğünü yürütmüştür.

2009 yılından bu yana Pecha Kucha Night Istanbul etkinliklerinin organizatörlüğünü ve küratörlüğünü yapmaktadır.

Yazarlığını ve yapımcılığını üstlendiği Intermezzo adlı kısa filmle 2015 yılında Cannes Short Film Corner’da yer almıştır.

Storytelling tekniği üzerine geliştirdiği Hikayeni Anlat eğitim ve atölye programlarında halen eğitmenlik yapmaktadır.

1989 yılında Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları bünyesinde başladığı oyunculuk eğitiminin ardından bir yıl süreyle aynı kurumda eğitmenlik yapmıştır. 1996 yılından bu yana Flamenko dans çalışmalarını sürdürmektedir.

2004-2006 yılları arasında The Coaches Training Institute (CTI) tarafından verilen koçluk eğitimini tamamlamış ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından verilen ACC sertifikası almaya hak kazanmıştır.

2009 yılında International Creativity Coaching Association tarafından verilen ‘Yaratıcılık Koçluğu’ eğitimini tamamlamıştır.

16 Haziran öğle vakti Medrese’ye varış. 15:00’da tanışma ve ilk çalışma.
16 -18 Haziran her gün 4 saat çalışma.
18 Haziran akşamı Tiyatro Medresesi’nden ayrılış.

Atölye 3 gün boyunca sabahları 4 saat toplanıyor. Günün geri kalan bölümünde ise kişisel yaratıcılık deneyiminizi geliştirebileceğiniz uygulamalar yer alıyor. Gün öğrenmeyi pekiştirecek tartışmalarla kapanıyor.

Kamp Tarihi: 16 Haziran 2017 – 18 Haziran 2017
İndirimli Erken Kayıt Son Tarihi: 30 Nisan 2017
Son Başvuru Tarihi: 9 Haziran 2017

KİMLER BAŞVURABİLİR?

18 Yaş üzerindeki herkes.

Katılımcıların bedensel çalışmalar da yapılacağı için rahat kıyafetler bulundurmaları önerilir. Kağıt kalem yerine bilgisayar ile çalışmayı tercih edenler bilgisayarlarını getirebilirler. Fotoğraf, film vb. malzemelerle çalışma alışkanlığı olanlar kamera veya akıllı telefonlarını kullanabilirler.

Kontenjan: 15 kişi

(Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil)

30 Nisan öncesi kesin kaydını tamamlayanlara: 495 TL

30 Nisan sonrası kayıtlarda: 550 TL

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Ulaşımla ilgili detaylı bilgiye yukarıdaki menüden ulaşabilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.

Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.

Görüşmek dileğiyle…