Kısa Film Yapım Atölyesi

Bu kampta belirli temalar ekseninde Seyyar Sahne Film Ekibi ile birlikte kısa film çekimleri yapılacaktır.  Senaryo yazma, çekim planı oluşturma, çekme, montaj gibi gerekli tüm aşamalar birlikte yürütülecektir. Katılımcılar ilgi alanlarına göre veya geliştirmek istedikleri yönlerine göre ışık, ses, kamera önü oyunculuk, story-board oluşturma, sanat tasarımı konularında çalışabilir ve katkı sağlayabilirler. Çekilmiş filmler kamp sonunda izlenip değerlendirilecektir.
Katılımcılar 2015 ve 2016 yaz kampında çekilen kısa filmleri ve Seyyar Sahne üyeleri tarafından çekilen diğer kısa filmleri aşağıdaki linklerden izleyip çalışmanın çıktılarına ilişkin fikir edinebilirler.
Kampta belirli bir tema üzerinden çeşitli senaryolar yazılacak ve çekilecektir. Katılımcıların aşağıdaki konularda kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir:
  • Kısa film senaryo yazım
  • Set öncesi iş planlama
  • Storyboard
  • Ses tasarımı
  • Işık tasarımı
  • Kamera önü oyunculuk
  • Kamera çekim
Film Linkleri
Milföy
Bozuk
sifre: sohben
2015- ve 2016 Yaz Kampında çekilen filmler
Linkler yakında eklenecek.
A. Savaş Yıldırım tarafından çekilen diğer denemeler:

Savaş Yıldırım

Çalışmanın moderasyonu Seyyar Sahne bünyesinde 3 senedir kısa film çalışmaları yapan ekip tarafından yapılacaktır. Topluluk bünyesinde çalışmakta olan A. Savaş Yıldırım kampın koordinatörlüğünü yürütecektir.

1998 yılında İTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisans programından mezun oldu. Aynı alanda doktora çalışmasını tamamladı. Bu alanda Bilgi Üniversitesinde akademisyen olarak çalışmaktadır. Üniversite yıllarında İTÜ Sahnesi topluluğunda tiyatro çalışmalarına başladı. Daha sonra Seyyar Sahne Tiyatro Topluluğunda çalışmalarına devam etti ve çeşitli tiyatro oyunlarında görev aldı. Bu sırada çeşitli kısa filmlerde oyuncu, yazar ve yönetmen olarak çalıştı. Mithat Alam Film merkezi, İFSAK gibi kuruluşların sinema atölyelerine katıldı. 2015 ve 2016 yılında Tiyatro Medresesinde düzenlenen Kısa Film Atölyelerinde koordinatör olarak görev aldı.

Filmografi:
Kısa Filmler:
– Hiç Kimse 2006
– Defne Suman Yoga Kampı Belgeseli 2015
– Hikaye anlatıcılığı- Belgesel 2015
– Milföy 2015
– Bozuk 2016
– Cerayan 2016
– Serbest Çağrışım 2016

15 Ağustos günü Medrese’ye varış. Akşam 17:00’da ilk çalışma.
16 Ağustos – 19 Ağustos arası her gün ortalama 8 saat çalışma ve çekim
19 Ağustos akşamı çekilen filmlerin gösterimi
20 Ağustos günü 13:00 itibariyle Tiyatro Medresesi’nden ayrılış.

Kamp Tarihi:  15 Ağustos 2017 – 20 Ağustos 2017
İndirimli Erken Kayıt Son Tarihi: 15 Haziran 2017
Son Başvuru Tarihi: 
 8 Ağustos 2017

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Bu çalışma profesyonel anlamda film yapımı ve yönetmenlik eğitimi değildir. Ancak sinema, kısa film yapım, kamera önü oyunculuk vb. konularda çalışmak isteyenlere veya varsa kendi deneyimlerini paylaşmak, aktarmak isteyenlere uygundur.

Kontenjan: 12 kişi

Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil

15 Mayıs’a kadar kesin kaydını tamamlayanlar için: 795 TL

15 Mayıs’tan sonra kayıt yaptıranlara: 715 TL

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…