Judith ile Masal Yolunda İlk Adımlar

Anlatıcılık sanatına ilk adımlarını atmak istiyorsan bu kamp senin için.

Bu atölyede anlatma sanatının temellerini keşfedeceksin. Masalcı sesini geliştirmek için farkındalık ve doğaçlama üzerine çalışacaksın. Ayrıca kamp boyunca masal kütüphanemizde araştırma yapıp, hemen kendi masal versiyonlarını geliştireceksin. 5 gün boyunca, bol bol masal keşfetme, paylaşma, anlatma ve dinleme fırsatı kazanacaksın.  Ayrıca farkındalık, nefes ve beden alıştırmalarıyla kendi bedeninle daha rahat olma şansı bulacak ve grup oyunlarıyla diğer katılımcılarla kaynaşacak, eğlence dolu masal gecelerinde yer alacaksın. Kısaca, masal festivali tadında bir atölye…

Judith Liberman

Judith Liberman, bir hikaye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti, konuşmacı ve eğitmendir.

Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde master yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi ve Paris Konservatuarı Hikaye Anlatıcılığı Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye gelen Liberman, 10 sene ODTÜ ve Koç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Masalhane’yi kurup Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlandırılmasında öncü bir rol oynamıştır. Uluslararası gösterilerinin yanı sıra, İstanbul’da 2012’den beri her ay masal geceleri düzenliyor. Ayrıca performansları, festivallerde, bienaller’de, parklarda, doğa kamplarında ve birçok farklı ortam ile şehirde hayat buluyor. Türkiye’de altı senedir, UNESCO ve Halk Bilimi bölümleriyle birlikte pekçok şehirde yeni nesil Anadolu Masalcıları yetiştiriyor ve kurduğu Anlatma Okulu aracılığıyla yüzlerce öğrenciye masal anlatma sanatını keşfetme fırsatı veriyor. Her hafta NTVRadyo’da “Masal Bu Ya” isimli programında hikaye ve masalların gücü hakkında konuklarıyla sohbet edip masal anlatıyor. Doğan Yayıncılık tarafından ‘’Masal Terapi’’ adlı kitabı yayımlanmış olan Judith, dünyanın duyduğu hikayeler değişirse dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

12 Temmuz öğle vakti Medrese’ye varış. Akşam 17:00’da ilk çalışma.
13 – 16 Temmuz arası her gün ortalama 8 saat çalışma
16 Temmuz öğle vakti (12:30’dan itibaren) Tiyatro Medresesi’nden ayrılış.

Kamp Tarihi: 12 Temmuz 2017 – 16 Temmuz 2017
İndirimli Erken Kayıt Son Tarihi: 30 Nisan 2017
Son Başvuru Tarihi: 5 Temmuz 2017

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Hikaye anlatıcılığı konusunda deneyimli veya yeni başlayacak herkes.

Çalışmaya gelirken getirilmesi gerekenler:

Hareket etmek için rahat kıyafetler, masal geceleri için özel bir kıyafet, bir masal defteri, kamp için oluşturulacak masal kütüphanesinde paylaşmak üzere 4 adet masal kitabı (bu kitaplar kamp boyunca ortak kullanılır, sonra sahiplerine geri verilir).

Kontenjan:  25 kişi

(Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil)

30 Nisan öncesi kesin kaydını tamamlayanlara: 795 TL

30 Nisan sonrası kayıtlarda: 885 TL

BURS İMKANI

Bu atölyeye katılanlara, atölyenin 2 gün ardından yapılacak “Judith’le Masal Yoluna Devam” atölyesi için 100TL eğitim ücretinden, 100TL konaklama* ücretinden düşmek üzere toplam 200TL burs verilecektir. (*Konaklama bursu atölyeler arasındaki iki gün boyunca Medrese’de kalmayı tercih edenlere verilecektir.)

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…