23 - 27 Temmuz 2017

Çağdaş Dans Olgusu ile Tanışma ve Beden Farkındalığı Atölyesi

ATÖLYE İÇERİĞİ:

* Hareket Tekniği
* Beden- ağırlık merkezinin doğru kullanımı
* Hareket/ beden koordinasyonu
* Nefes Çalışmaları
* Dinamik- Ritim ve bedenin uyumu
* Mekan-zaman-beden Çalışmaları,
* Enerjiyi dönüştürme,
* Farkındalık/ Harekette akışkanlık
* Postür/ doğru duruş çalışması
* Beden ifadelerinin kuvvetlenmesi

Çağdaş Dans olgusunun temelindeki doğaçlama çalışmalarını destekleyecek ısınma, esneme ve uzama eylemlerini içeren hareket teknikleri ile bedeninizi ve kendinizi keşfedecek, artık rahat kullanmayı öğrendiğiniz yeni beden dilinizle anlatımlarınızı geliştirebileceksiniz.

HEDEFLENEN SONUÇ:
Bu atölyelerdeki çalışmalar süresince, katılan bireyler beden farkındalığı kazandığı gibi içsel farkındalık , algı gelişimi ve esnekliğine de sahip olacaktır.
Bedenini üç boyutlu hissedebilme, ruh-beden-zihin buluşmasını temel alan atölye bedenin sınırlarını zorlayacak ayrıca estetik bir yaratım içerisine de dahil olacaktır. Yaşamda farklı doygunlukları olan çağdaş insanın ilişkileri içerisinde giderek azalan ilişki kendi bedeni ile olan ilişkisi ve bunu geliştirmek, yaşamımıza her zaman eşlik eden bedenimizle farklı bir dil öğrenmek için Çağdaş Dans Atölyesi herkesi harekete çağırıyor ve herkesin özgürce dans edebileceğini vurguluyor ..

Zıplayarak , dönerek,coşarak, özgürce dans ederek !

Cansu Ergin

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü Mikrobiyoloji Ana Alt Bilim Dalındaki eğitimini tamamladıktan sonra Berlin’de Danceworks , Prag’da Duncan Centre Çağdas Dans Devlet Konservatuarı ve Lizbon Forum Danca-PEPCC Programı (Koreografik Yaratım ve Dans Araştırmaları)’nda burslu eğitim görmüştür. 2006’dan bu yana kendi projelerinin yanı sıra kollektif projeler ile Türkiye’de ve Avrupa’da festivallerde dans etmekte ve dans eğitimleri vermektedir. 2010 yılında sergilediği ‘Süzülme’ adlı solosu İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Dans Platformu yerel seçkide yer almış, 2011 Szolo Duo Budapeşte Uluslararası Dans Festivali’nde ”En iyi Performans ve Koreografi” ödülüne layık görülmüştür. 2012 yılında bu solo Jardin d’EUROPE tarafından ”eser” olarak korunmuştur. Halen Avrupanın en önemli çağdaş dans ağı olan DEPARTS üyesidir.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünde ve 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde çağdaş dans dersleri vermektedir. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Konservatuarı’nda Çağdaş Dans Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimini sürdürmektedir. 2017-2018 yılında gerçekleştirilecek PORTİZMİR | NEFES Uluslararası İzmir Güncel Sanat Trienali’ nde Dans Proje Koordinatörü olarak yeralmaktadır.

www.cansuergin.com

23 Temmuz öğle vakti Medrese’ye varış. Akşam 17:00’da ilk çalışma.
24 – 27 Temmuz arası her gün ortalama 6 saat çalışma
27 Temmuz öğle vakti (12:30’dan itibaren) Tiyatro Medresesi’nden ayrılış.

Kamp Tarihi: 23 Temmuz 2017 – 27 Temmuz 2017
İndirimli Erken Kayıt Son Tarihi: 10 Haziran 2017
Son Başvuru Tarihi: 21 Temmuz 2017

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Atölye; müzik ve dans aracılığı ile katılımcıların bedenini keşfetmesini, bedensel, zihinsel, ruhsal olarak rahatlama ile birlikte farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir ve Çağdaş Dans olgusu ile
tanışmak isteyen tüm öğrenciler ve/ veya farklı meslek gruplarından her kesime açıktır.

Çalışmaya gelirken getirilmesi gerekenler:

Hareket etmek için rahat kıyafetler.

Kontenjan:  15 kişi

(Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil)

10 Haziran öncesi kesin kaydını tamamlayanlara: 595 TL

10 Haziran sonrası kayıtlarda: 660 TL

Bu yaz bu atölyeden iki gün önce bitecek olan “Judith ile Masal Yolunda İlk Adımlar” adlı atölyeye katılanlara, “Judith’le Masal Yoluna Devam” atölyesi için 100TL eğitim ücretinden, 100TL konaklama* ücretinden düşmek üzere toplam 200TL burs verilecektir. (*Konaklama bursu atölyeler arasındaki iki gün boyunca Medrese’de kalmayı tercih edenlere verilecektir.)

(Ödeme aşamasına başvurunuz değerlendirildikten sonra geçilecektir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bu ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…