Judith’le Masal Yoluna Devam

Judith-ile-Masal-Yolunda-Devam

Fotoğraf: Yasin Almaz

Masal yolunda yürümeye başlamışsan ve bu sanatta ilerlemek istiyorsan, bu atölye senin için.

Judith’le ya da başka bir hoca ile temel masalcı eğitimi alan herkese açık olan bu atölyede özelikle anlatma uygulamalarına odaklanacağız. 5 gün boyunca, bol bol masal keşfetme, paylaşma, anlatma ve dinleme fırsatı kazanacaksın.  Ayrıca farkındalık, nefes ve beden alıştırmalarıyla kendi bedeninle daha rahat olma şansı bulacak ve grup oyunlarıyla diğer katılımcılarla kaynaşacak ve eğlence dolu masal gecelerinde yer alacaksın. Kısaca, masal festivali tadında bir atölye…

Judith Liberman

Judith Liberman, bir hikaye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti, konuşmacı ve eğitmendir.

Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde master yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi ve Paris Konservatuarı Hikaye Anlatıcılığı Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye gelen Liberman, 10 sene ODTÜ ve Koç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Masalhane’yi kurup Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlandırılmasında öncü bir rol oynamıştır. Uluslararası gösterilerinin yanı sıra, İstanbul’da 2012’den beri her ay masal geceleri düzenliyor. Ayrıca performansları, festivallerde, bienaller’de, parklarda, doğa kamplarında ve birçok farklı ortam ile şehirde hayat buluyor. Türkiye’de altı senedir, UNESCO ve Halk Bilimi bölümleriyle birlikte pekçok şehirde yeni nesil Anadolu Masalcıları yetiştiriyor ve kurduğu Anlatma Okulu aracılığıyla yüzlerce öğrenciye masal anlatma sanatını keşfetme fırsatı veriyor. Her hafta NTVRadyo’da “Masal Bu Ya” isimli programında hikaye ve masalların gücü hakkında konuklarıyla sohbet edip masal anlatıyor. Doğan Yayıncılık tarafından ‘’Masal Terapi’’ adlı kitabı yayımlanmış olan Judith, dünyanın duyduğu hikayeler değişirse dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

Kamp Tarihi

6 – 10 Ağustos 2019

Program

6 Ağustos

Gün içinde Medrese’ye varış

17:00’da tanışma ve ilk çalışma

7 – 9 Ağustos

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

10 Ağustos

Kahvaltı

10:00-12:30 Sabah çalışması

13:30 Öğle Yemeği ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 25 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
Dönem 1 İnd. 1.095 ₺ 1.207 ₺ 1.323 ₺ 1.615 ₺
Std. 1.245 ₺ 1.357 ₺ 1.473 ₺ 1.765 ₺
Dönem 2 İnd. 1.185 ₺ 1.297 ₺ 1.413 ₺ 1.705 ₺
Std. 1.335 ₺ 1.447 ₺ 1.563 ₺ 1.855 ₺
Dönem 3 İnd. 1.225 ₺ 1.337 ₺ 1.453 ₺ 1.745 ₺
Std. 1.375 ₺ 1.487 ₺ 1.603 ₺ 1.895 ₺
Dönem 4 İnd. 1.270 ₺ 1.382 ₺ 1.498 ₺ 1.790 ₺
Std. 1.420 ₺ 1.532 ₺ 1.648 ₺ 1.940 ₺

Judith’le Hikaye Okulu’nun her iki modülüne de katılmayı tercih edecek katılımcılarımız, iki atölye arasındaki iki günlük boşlukta seçtikleri konaklama türünde ücretsiz olarak misafirimiz olacaklar.

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1. Dönem: 5 Mayıs Pazar'a kadar
2. Dönem: 6 Mayıs'tan 19 Mayıs Pazar'a kadar
3. Dönem: Kamptan bir ay öncesi
4. Dönem: İndirimsiz dönem

Yukarıdaki ücretlere bir kişi için eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese'den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 150TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor. Ayrıca Medrese'de 2019 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Tiyatro Medresesi’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Judith Liberman ile anlatma okulunun 1. modülüne  veya Tiyatro Medresesi’ndeki “Hayatım Masal” kampına veya başka bir masal eğitmeniyle temel eğitime katılmış olan herkes.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@tiyatromedresesi.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce Mutlaka Okuyun!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Hareket etmek için rahat kıyafetler, masal geceleri için özel bir kıyafet, bir masal defteri, kamp için oluşturulacak masal kütüphanesinde paylaşmak üzere 4 adet masal kitabı (bu kitaplar kamp boyunca ortak kullanılır, sonra sahiplerine geri verilir).

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

En Düşük: 1.420,00 

Başvuru Formu