Defne Suman’la Yoga

Geçen yıl tadına doyamadığımız Şirince’ye tekrar dönüyoruz.

Bu sene program bir gün daha uzun. 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrendiklerimizin üzerinden geçip yaz aylarında çalışacağımız farklı asana serilerinin inceliklerini keşfedeceğiz. Bu kurs hocanın verdiği serileri ezberleyip uygulamaktan bir adım öteye atmanızı sağlayacak. Prelüdler ile asana çalışmasını kişisel ve günlük ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeyi öğreneceksiniz. Hatha Yoga’nın temel ilkelerini de asana, stana bazında deneyimleyeceğiz. Bu kursa gelebilmek için Shadow Yoga sisteminin üç prelüdünü de öğrenmiş ve kendi başınıza yapabiliyor olmanız gerekmektedir. (Orta 1 seviyesine devam eden öğrenciler Mayıs kursunun sonunda 3. prelüdü öğrenmiş olacaklar.)

Yine beraber kalıp, yemeklerimizi beraber yiyeceğiz ve Medrese’nin harika ortamında bol bol yoga yapıp dinleneceğiz. Menü vejetaryen olacak.

(Bu kamp yalnızca Defne Suman ile 2017-2018 döneminde çalışmakta olan öğrencilere açıktır. Arkadaşı veya ailesiyle birlikte gelmek isteyen katılımcıların da başımızın üzerinde yeri var. Başvuru formunda bunu belirtmeniz yeterli.)

Defne Suman

Defne Suman

Defne Suman Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra hayatını Hatha Yoga öğrenme ve bilgilerini aktarma rotasında yürütmeye karar verdi. 2003 yılından beri dünyanın pek çok yerinde yoga dersleri verdi. Ustası Zhander Remete’nin yarattığı Shadow Yoga sisteminin Türkiye’deki öğretmenidir. Yoga, maneviyat, toplum ve psikoloji üzerine yazdığı Mavi Orman ve sevilerek okunan Saklambaç ile Emanet Zaman isimli iki de romanı bulunmaktadır.

23 Mayıs öğleden sonra Medrese’ye varış

23 Mayıs 17:00-19:30’de ilk çalışma

24-26 Mayıs günleri boyunca
7:30-10:00 arası Sabah çalışması
Serbest zaman
17:00-19:30 Akşam çalışması

27 Mayıs
7:30-10:00 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kamp Tarihi: 23 Mayıs 2018 – 27 Mayıs 2018

İndirimli Erken Kayıt Tarihi: 1 Mart 2018

Bu kamp yalnızca Defne Suman ile 2017-2018 döneminde çalışmakta olan öğrencilere açıktır.

Kontenjan: 30 kişi

Konaklama, eğitim ve günde üç öğün yemek dahil kişi başı ücretler;

1 Mart’a kadar kaydını tamamlayanlara:

18, 8 veya 6 kişilik yatakhanede kalırsanız – Atölye toplam ücreti:: 745,00 TL
4 kişilik yatakhanede kalırsanız – Atölye toplam ücreti:: 815,00 TL
2 kişilik tuvalet/banyolu odada kalırsanız – Atölye toplam ücreti: 985,00 TL
1 kişilik tuvalet/banyolu odada kalırsanız – Atölye toplam ücreti:: 1.115,00 TL

1 Mart sonrası kayıtlarda :

16, 8 veya 6 kişilik yatakhanede kalırsanız – Atölye toplam ücreti:805 TL
4 kişilik yatakhanede kalırsanız – Atölye toplam ücreti: 875TL
2 kişilik tuvalet/banyolu odada kalırsanız – Atölye toplam ücreti: 1.045 TL
1 kişilik tuvalet/banyolu odada kalırsanız  – Atölye toplam ücreti:1.175 TL

(Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir.)

Bu kamp yalnızca Defne Suman ile 2017-2018 döneminde çalışmakta olan öğrencilere açıktır.

Yanınızda yoga matı getiriniz.

Tiyatro Medresesi’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Medrese’ye gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz.
Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:
Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor.
Şirince’de hava, yazın çoğu yerde olduğu gibi oldukça sıcak. Güneş altında durulmuyor. Ancak Medrese’nin salonları ve revakları klimalı gibi… Geceleri hava serinliyor. Son üç yazdır, Eylül’e kadar hiç yağmur yağmadı. Bu sene de yağmaz muhtemelen.
Yemek menümüz genelde zeytinyağlı ve sebze ağırlıklı. Vejetaryenleri ve veganları da düşünerek menüde et olduğu öğünler, eti ayrı bir kapta pişiriyoruz. Medrese’de sağlıklı bir yemek rejimi sizi bekliyor kısacası.
Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Görüşmek dileğiyle…